| Teodora11 a întrebat:

Dacă cineva îmi vinde un telefon pe care l-a luat din Anglia la abonament, iar persoana nu a mai plătit abonamentul telefonul se poate bloca în Romania sau alta altundeva în afară de UK?

Răspuns Câştigător
| IceRope a răspuns:

Mai mult ca sigur telefonul este furat. Nu faci abonament în UK și vinzi apoi în România telefonul aflat sub contract, decât atunci când ești vai de mama ta, aproape boschetar, sau l-ai furat (tot de foame).
Grijă mare cu poliția. Telefonul, în funcție de marcă poate fi urmărit prin GPS. Deci, atenție ce îți dorești.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, cu siguranta va fi blocat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred că mai degrabă cartela nu telefonul

| Motisor a răspuns:

Se blochează telefonul si nici ceasul nu mai poți să folosești la el.

| MosuIonut a răspuns:

Dacă nu platesc abonamentul la telefon iPhone imi blochează telefonul