| mysterioR a întrebat:

Salut, viram tare cu masina si un politist sau paznic politist ce era m-a oprit mi-a luat datele si a zis ca imi da avertisment iar data viitoare amenda, am semnat ceva si am plecat, imi mai trimite ceva acasa sau aia a fost tot?

Răspuns Câştigător
| roanunt a răspuns:

Cum adica ''iti da avertisment''? Trebuia sa-ti intocmeasca deja la fata locului un proces verbal de avertisment. Daca nu ti-a intcmit acel proces verbal, e mai bine, pentru ca trebuia sa te sanctioneze su cu cateva puncte de penalizare.

8 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Nu ti mai trimite nimic acasa, stai linistit.

| teo530 a răspuns:

Nu daca a zis că îți dă doar un avertisment nu îți mai trimite nimic. Poate doar te înregistrează, altceva nu are ce.

suntserios
| suntserios a răspuns:

De ce te ar penaliza pentru ca virai?
de ce te ar opri un paznic?
si daca a zis ca nu iti da nimic de ce te astepti sa mai primesti ceva?

| mysterioR explică (pentru suntserios):

Viram intruna la 50km/h brusc, ma distratm cu masina, parcarea fiind libera erau doar cateva masini care trebuiau sa plece pentru examen categoria B si javra asta a zis ca ii incurc si data viitoare am amenda dar eu ma jucam doar cand nu pleca nimeni.Lasa ca il prind eu pe acolo si il injur de toti morti.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru mysterioR):

Ce taran esti. Ti se atrage atentia ca te comporti necivilizat si singura rezolvare din partea ta e sa te duci sa il injuri desii iti tremura chilotii daca iti vine amenda acasa si nu iti mai da taticul masina dupa aia.

| mysterioR explică (pentru suntserios):

Tu nu intelegi, ala e un simplu politist comunitar ce face abuz, el nu are dreptul sa imi impuna semn de oprire si nici sa imi ceara documentele.Docmai ce am aflat.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru mysterioR):

Asa, fa i o reclamatie atunci si nu te mai da smecher prin locuri prin care deranjezi lumea.
Sunt parcari in care nu se dau nici examene nici nu sunt politisti comunitari

| Roxin a răspuns (pentru mysterioR):

Pai daca el face abuz, tu ce faceai?
Una la mana, nu ai voie sa faci ce faceai.
Doi la mana, invata si tu sa scrii.
Trei, asuma-ti consecintele faptelor tale.
Patru, o seara buna!