| IIIshaneIII a întrebat:

Urgent! Am intrat cu bicicleta pe un drum cu acces interzis din sens opus si m-a oprit politia si mi-a luat datele. Poate sa imi vina amenda acasa, el a zis ca e avertisment dar mi-e frica.

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Acum ai primit doar avertisment, dar ti-au luat datele.

Data viitoare, daca vei mai fi gasit(a) ca incalci regulile de circulatie, vei putea fi amendat(a)!

Deci, atentie marita!

| mihai69 a răspuns:

Dacă e avertisment, nu plătești amendă. Dar e posibil să primești versiunea tipărită a P.V. de sancționare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este doar un avertisment, nu vei primi nimic acasă.
Data viitoare trebuie să fii mai atent, altfel vei primi amendă!

| Alexandru250201 a răspuns:

Deodata ce ti-a dat doar un simplu avertisment si nu te-a pus sa semnezi un proces verbal nu o sa-ti vina amenda