| mysterioR a întrebat:

Salut, viram tare cu masina si un politist sau paznic politist ce era m-a oprit mi-a luat datele si a zis ca imi da avertisment iar data viitoare amenda, am semnat ceva si am plecat, imi mai trimite ceva acasa sau aia a fost tot?

Răspuns Câştigător
| roanunt a răspuns:

Cum adica ''iti da avertisment''? Trebuia sa-ti intocmeasca deja la fata locului un proces verbal de avertisment. Daca nu ti-a intcmit acel proces verbal, e mai bine, pentru ca trebuia sa te sanctioneze su cu cateva puncte de penalizare.

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

De ce te ar penaliza pentru ca virai?
de ce te ar opri un paznic?
si daca a zis ca nu iti da nimic de ce te astepti sa mai primesti ceva?

| mysterioR explică (pentru suntserios):

Viram intruna la 50km/h brusc, ma distratm cu masina, parcarea fiind libera erau doar cateva masini care trebuiau sa plece pentru examen categoria B si javra asta a zis ca ii incurc si data viitoare am amenda dar eu ma jucam doar cand nu pleca nimeni.Lasa ca il prind eu pe acolo si il injur de toti morti.

| suntserios a răspuns (pentru mysterioR):

Ce taran esti. Ti se atrage atentia ca te comporti necivilizat si singura rezolvare din partea ta e sa te duci sa il injuri desii iti tremura chilotii daca iti vine amenda acasa si nu iti mai da taticul masina dupa aia.

| mysterioR explică (pentru suntserios):

Tu nu intelegi, ala e un simplu politist comunitar ce face abuz, el nu are dreptul sa imi impuna semn de oprire si nici sa imi ceara documentele.Docmai ce am aflat.

| suntserios a răspuns (pentru mysterioR):

Asa, fa i o reclamatie atunci si nu te mai da smecher prin locuri prin care deranjezi lumea.
Sunt parcari in care nu se dau nici examene nici nu sunt politisti comunitari

| Roxin a răspuns (pentru mysterioR):

Pai daca el face abuz, tu ce faceai?
Una la mana, nu ai voie sa faci ce faceai.
Doi la mana, invata si tu sa scrii.
Trei, asuma-ti consecintele faptelor tale.
Patru, o seara buna!

| MihaiNicu23 a răspuns:

Nu ti mai trimite nimic acasa, stai linistit.

| teo530 a răspuns:

Nu daca a zis că îți dă doar un avertisment nu îți mai trimite nimic. Poate doar te înregistrează, altceva nu are ce.