| liv006 a întrebat:

Vreau sa montez un kit de motor pe benzina in 2 timpi pe o bicicleta. Intrebarea este daca imi trebuie permis.

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Iti trebuie. Categ Am

| liv006 explică (pentru suntserios):

Multumesc de raspuns

| Zgardeaion a răspuns (pentru suntserios):

Ce vrajeala ai in tine nu iti trebuie uitate la comentari date de specialisti bicicleta asistata nu iti trebuie carnet numai sa fie limitata la 25 km ora

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ai nevoie de permis de categoria AM doar daca se incadreaza la aceasta categorie. Daca nu se incadreaza (caracteristici tehnice mai mici decat pentru moped) atunci n-ai nevoie de permis, doar sa ai varsta de 14 ani.

| Zgardeaion a răspuns (pentru Ioandelasal):

Nuiti trebuie carnet sa fie limitat la 25 km ora

| kevin9 a răspuns:

Categ AM

| Zgardeaion a răspuns:

NU