| ParradiSs a întrebat:

Salutare, acum 2 sapt am vrut sa ma apuc de sala in Germania, am fost acolo, m-am inscris am dat datele cardului, am semnat abonamentul iar seara ma pomenesc cu mesaj de la ei ca cica nu e bun cardul, desi baiatul de acolo a zis ca e ok, dar cica merge doar cu card german, eu am de Romania, oricum, am zis ca nu am si nici nu are rost sa mi fac, pentru ca mi intra bani pe cel de ro, in mesaje a tot insistat, ca sa platesc cu cardul altcuiva, ca sa mi fac cont.una alta, oricum, am vazut ca nu am cu cine sa ma inteleg, nu am mai zis nimic, iar acum ma pomenesc cu plicuri cum ca am de plata o suma de 210 euro, eu nefiind la sala aia doar cand am semnat, si nefacand nici o plata, dupa daca am primit mesaj ca nu merge, nu m-am mai dus... destul de aiurea dupa parerea mea, si nici cu chas nu merge, asa deci, intrebarea mea este daca au ce sa mi faca, adica pnm, e si logic ca orice abonament, nu platesti n ai servicii, no?
astept raspunsurile voastre:d

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Baiatul de acolo este un simplu angajat, care a intentionat sa te prinda in contract cu orice pret, ca plata vei fii tu nevoit sa o faci cumva, pe el nemainteresandu-l asta.

Asa este, cardurile bancare romanesti nu pot sa intre in sistemul lor contabil si sa se traga bani de pe el, trebuindu-ti un card bancar german.

| ParradiSs explică (pentru Violleta2022):

Pai bun si cu ce sunt eu de vina, ca eu unu a si fi vrut, dar daca nu a specificat nimic, oricum, nu am cum sa dau bani astia, deoarece cash nu merge iar car german nu am, dar avand in vedere toate astea, ei poata sa mi faca ceva? adica normal ar fi fost sa se fi anulat tot avand in vedere ca nu a mers prima plata atunci cu contractul?

| Violleta2022 a răspuns (pentru ParradiSs):

Tu nu esti vinovat cu nimic, fiindca nu stiai acest lucru.
Mergi inapoi lasediul lor si discuta cu ei sa platesti cu un card german sau daca nu ai, mergi si fa-ti unul la una din bancile nemtesti, depozitand in acel cont macar banii pe care cei de la sala vor sa-i retraga lunar.