| ParradiSs a întrebat:

Salut TPU!
Am o problema destul de serioasa la care sinceer nici nu a si fi visat...
Acum 3 saptamani am decis eu si prietena mea sa mergem la sala in Germania pentru ca lucram aici, bine contractul actual e de 2 luni dupa sa-l prelungim daca dorim, oricum, am dat datele, am intrebat de anulare in caz ca nu-l mai vreau sau alte probleme, au zis ca trebuie sa stai 3 luni si dupa poti sa-l inchizi sau daca e mai devreme trebuie sa platesti cele 3 luni. Am zis ca ok, i-am dat cardul si l-am si intrebat daca merge cu alt card in afara de cel german, a zis ca da desigur, angajatul si plus ca si pe contract e trecut ibanul, dupa ce semnam contractul ne ducem acasa si la cateva ore primesc mesaj pe whatapp cum ca nu merge caardul ci doar unul german. I-am zis ca am specificat ca alt card nu am si alt card nu imi fac, oricum, cam atat a fost discutia prin mesaje, el zicea una si buna sa-mi fac card, eu dupa am zis ca aia e, da o naibii de sala si gandindu-ma ca logic acel contract se anuleaza automat, pentru ca startu- ul nu a fost efectuat cum de altfel nici o plata, iar la 2 sapt ma trezesc cu un plic cum ca am de dat 210 euro ca cica am datorie sau cum mai zice. Aiureala totala, ma duc la sediul lor si imi zice una si buna ca sa-mi fac card german si sa efectuez plata... eu zicand ca cum, eu am specificat clar, doar cu cardul meu, altul nu am de gand sa fac si imi mai baga si adaos ca si cum ar fi vina mea. In orice caz sincer nu am idee ce ar trrebui sa fac si cum ar trebui sa procedez in astfel de situatie, iar acum va rog frumos sa -mi ziceti o solutie, ca nu am nici o idee ce ar trebui sa fac:[

4 răspunsuri:
| Corina3434 a răspuns:

Platesti cash.

| ParradiSs explică (pentru Corina3434):

Nu merge cica numai sa platesc pe 2 ani odata cash

| Corina3434 a răspuns (pentru ParradiSs):

Daca vrei abonament pe 2 ani atunci plateste. Daca nu atunci nu plati. Oricum fereste-te sa iti faci credite acolo. Te cauta urmasii lui Hitler si in gaura de sarpe.

| ParradiSs explică (pentru Corina3434):

Pai problema e ca numai asa fac ei, eu le-am zis ca nu stau atat si cam cat a si vrea, iar ei au zis ca pest 3 luni poti oricand sa l inchizi... in oricce gand nu am eu intentii de imprumuturi sau orice altceva