| Bariel a întrebat:

Salutare! Am achizitionat un apartament si in contract scrie ca trebuie sa ma prezint la asociatia de proprietari cu documentele in 10 zile de la incheierea contractului. Eu a trebuit sa plec din oras pentru cateva saptamani si nu am avut posibilitatea sa rezolv rapid din cauza programului asociatiei. Ce vreau sa stiu este daca pot aparea probleme/complicatii daca nu le prezint documentele in intervalul asta de 10 zile? Multumesc

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este nici o problema daca te prezinti cu cateva zile dupa implinirea termenului.

| darrio2007 a răspuns:

Daca nu dureaza prea mult peste acele 10 zile, nu sunt probleme. Dar sa nu fie vorba de luni de zile.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Linistit, nu.

| Iote a răspuns:

La Asociatia de proprietari se poate o mica intarzaiere. Poti sa le dai un telefon si sa le spui situatia.