| Catalin2304 a întrebat:

Salutare. Am divortat de sotie si se pare ca imediat dupa finalizarea divortului, avocata pe care am angajat-o sa ma reprezinte in instanta nu mai da nici nu semn de viata. Am incercat sa o contactez dar desi vede mesajele nu-mi mai raspunde. Pe siteul judecatorie in cadrul dosarului meu este afisat: Solutia pe scurt: Admite acţiunea precizată. Desface căsătoria prin acordul soţilor. Definitivă.
Intrebarea mea este urmatoarea: Trebuie sa primesc prin mandat postal vreun document care sa ateste desfacerea casatorie sau cum obtin acea hartie care banuiesc ca face dovada divortului daca avocata nu mai coopereaza? Mentionez ca actualmente nu locuiesc in Romania.
Orice sfat este binevenit. Va multumesc!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Trebuie sa primesti hotararea instantei de judecata, la domiciliul indicat prin actiune.