| Alex06Flo a întrebat:

Am si eu o intrebare! De curand am facut si eu o constructie noua langa casa parintilor mei la distanta de 1, 30 m si vreau sa stiu daca este posibil sa ma leg la curent de la ei,adica prin contuarul vechi sa treaca si ce consum eu, ca sa nu mai fac o racordare noua.multumesc

Răspuns Câştigător
| catapinguu a răspuns:

Da, poti dar cu acordul parintilor happy

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este posibil, dar numai cu acordul parintilor si al furnizorului de energie electrica.

| SimoonaD a răspuns:

Daca e anexa, poti sa te racordezi, daca e casa in toata regula, nu poti, ai nevoie de autorizatie si contor separat.