| ShREKT a întrebat:

Salutare, am o pereche de casti HyperX de la PC Garage si urmeaza sa le trimit la ei la garantie pentru ca una din casti nu mai functioneaza si se aude doar in cealalta. Acest defect a aparut din senin si stiu ca pentru stricaciuni de genul trebuie sa le repare cat timp nu le-am stricat eu si nu au trecut 2 ani de la achizitia lor. Dar din cate am vazut in ultimele review-uri, cei de la PC Garage fac tot posibilul sa nu mai repare chestiile venite in garantie sau sa returneze banii pentru produse trimise defecte si alte chestii. Si vreau sa stiu, in caz ca nu mi le vor repara nici mie, pot depunde undeva anume plangere? Din cate am citit sunt care au mers la ANPC si au reusit sa ajunga prin ei sa isi recupereze paguba

1 răspuns:
| FlorinGames a răspuns:

Ori le repară, ori dacă nu le repară oricum îți dă banii inapoi. (Dacă are garantie). Le repară și de 100 de ori dacă se stricăstrică să fie garanția valabilă!