| TupacShakur a întrebat:

Am bagat un telefon in garantie la Vodafone.
In cat timp ar putea sa il repare si sa mi-l returneze?

Răspuns Câştigător
| AstonMartin a răspuns:

Cand vor ei happy
Daca in 15 zile calendaristice nu ti-l fac, trebuie sa iti dea altul, daca nu te duci la opc.

2 răspunsuri:
| Veromon a răspuns:

In Romania termenul maxim de a tine un telefon in garantie este de 10 zile calendaristice. Nu ii suna, nu ii deranja si nu le raspunde la telefoane... este posibil sa iti trimita acasa o scrisoare cu confirmare de primire prin posta, in cazul asta nu ai ce face, mergi cat mai repede la ei sa iti dea telefonul. Daca nu te cauta, mergi in a 11 zi si le soliciti stornarea facturii (aici mai poti astepta inca 30 de zile sa iti dea banii), fara sa mai vrei vechiul telefon reparat sau altul nou, e dreptul tau sa soliciti banii dupa cele 10 zile.

| TupacShakur explică (pentru Veromon):

Ei au spus ca ma suna cand e gata si sa ma duc la ei sa il iau.