| Cristi_3697 a întrebat:

am trimis un pachet cu ramburs intr-un anumit oras (stiu ca transportul dureaza 3-4 zile pana ajunge un pachet ) dar se poate sa ajunga si mai greu? adica in 5-6 zile? s-a mai intamplat la cineva? si daca destinatarul nu i-a pachetul de la posta cat sta acolo pana sa se intoarca innapoi?

Răspuns Câştigător
| Annie_5136 a răspuns:

Raspunsul la prima intrebare este da, transportul poate dura un picut mai mult, in functie de distanta fata de localitatea respectiva, sa mai tinem cont si de faptul ca coletul acela trebuie prelucrat la oficiul postal.
Pana ca coletul sa iti vina tie inapoi, el sta aproximativ o luna la oficiul postal respectiv, timp in care destinatarul trebuie sa se prezinte si sa il ridice. Oricum, dupa cateva zile o sa ii perceapa taxa de magazinaj.
Roaga-te sa nu iti vina inapoi coletul fiindca atunci tu vei plati taxa de magazinaj si drumul inapoi spre tine. happy

2 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Acoo sta 5 zile, dupa 5 zile se percepe taxa de magazinaj.mai bine ii spui daca nu-l ridica sa-l refuze, nu-l costa nimic!

| jojo_2491 a răspuns:

Taxa de magazinaj se percepe dupa doua zile, nu cinci si plateste tu daca pachetul este trimis inapoi.