| AndreiManolache a întrebat:

Cine semnează și înscrie într-un registru de casă, contabilul sau casierul? În link-ul de mai jos este un model de fișă a postului a unui casier, vreau să îmi spuneți dacă e ok, pe mine mă interesează la casier să încaseze și să predea coletele oamenilor, pe scurt un lucrător comercial și dacă mai pot trece unele atribuții la contabil:
http://www.contabilitateafirmei.ro/fise_de_post/fisa_de_ post_casier.htm

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Casierul se ocupa de registrul de casa, rezulta clar si din fisa postului. Este destul de buna, doar trebuie s-o adaptezi putin la firma ta. Poti sa-i adaugi si alte atributii, mai ales daca ai o firma mica si nu are ce face 8 ore doar ca si casier.