| Nimeni20192018 a întrebat:

Părere despre pozițiile de Lucrator Comercial/Casier, din Magazinele Kaufland. Ce păreri aveți? Cum este?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Muncă.

| johnnny123 a răspuns:

Cum ar putea să fie? Scanezi produse până când faci crampe la mâini pe un salariu de nimic.

| 1234568807 a răspuns (pentru johnnny123):

Salariul minim este de inceput, odata ce prinzi vechime si mai multa experienta si salariul creste

| 1234568807 a răspuns (pentru johnnny123):

Si oricum, nu esti doar la casa de marcat, nu sunt posturi fixe in care fiecare face doar un anumit lucru, acum esti la casa de marcat apoi esti chemat in magazin si invers

| SingleForOne a răspuns:

"din magazinele Kaufland", te referi la magazinele din galeria Kaufland, cele care sunt la ieșirea de la casele de marcat SAU te referi la "lucrător comercial Kaufland, lucrând pentru Kaufland"?

Au sensuri total diferite din orice punct de vedere. Cât despre cea de-a doua categorie, la majoritatea Kaufland-urilor la care am fost (plus Lidl, Profi, Carrefour, etc), totul depinde de mediul de lucru din fiecare magazin în parte și ce fel de management poate să aibă. În principiu, muncă fizică multă (trebuie să fii energic și puțin forțoț); trebuie să ai gândire logistică (pentru a manevra liza manuală sau electrică pentru a manevra marfa rapid și eficient în spațiul de vânzare și cel de depozitare, plus să pui marfa la raft într-un mod de a termina mai repede și fără probleme); trebuie să discuți și cu clienții și să le recomanzi ce au nevoie (chiar dacă alți colegi, chiar și pe șefi, nici nu-i interesează, dar este un lucru menționat în fișa postului); trebuie să te descurci cu casa de marcat și încasarea banilor în mod corect și exact, altfel vin după tine pentru fiecare bănuț; alte lucruri ar fi să fii disponibil să primești ordine, te supui programului, condițiilor de muncă, și câteodată mai stai peste program.

| just4ubr2015 a răspuns:

Sclav pe plantatie salariu minim stres sedinte in fiecare zi sefi si sefe care nu au nici o treaba cu comertul nu recomand mai bine altceva