| LordCristobal a întrebat:

Salutare la toata lumea!
Ce parere aveti despre situatia politica din Chile din ani '70?
Ce credeti despre regimul lui Pinochet? Multii economiști si politologi spun ca economia in timpul lui Pinochet a fost infloritoare si sta la baza economiei dezvoltate din Chile de azi.Dar tot pe timpul lui Pinochet au murit foarte multi opozanti politice.
Dar daca Allende ramanea la putere cum ar fi aratat Chile astazi?
Ar fi fost o tara dezvoltata sau era afundata in saracie asa cum au patit celelalte tari care au luat calea socialismului/comunismului?

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă.