| r3volt97 a întrebat:

Salutare memberi TPU, as dori sa aflu ce acte ar fi necesare pentru a primi alocatie pentru inca un an de la varsta de 18 ani.

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

* Cerere tip
* Carte de identitate(copie)
*Adeverinta de elev
*Extras de cont(cont de card personal, nicidecum al unuia dintre parinti---esti major!), cu semnatura si stampila bancii

p.s. Vezi o stire "proaspata" :http://www.informatia-zilei.ro/......a-de-stat/

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Trebuie să CERI de la Secretariat o "Cerere pentru alocaţia de stat" ( http://cnaob.org/docs/burse2013/cerere_alocatie.pdf ).
Îţi trebuie şi o Copie după C.I!

"Aceştia trebuie să completeze „Cererea pentru acordarea alocaţiei de stat pentru copii…" şi să o depună la secretariatul şcolii însoţită de copia actului de identitate (şi de extrasul de cont în cazul în care acesta optează pentru plata în cont bancar).
Totodată, plata alocaţiei va fi sistată pe perioada vacanţei de vară şi plata urmând să fie reluată din oficiu la începutul anului şcolar următor pe baza confirmării de către şcoală a continuării studiilor de către tânăr." - SURSA :
http://www.isj.dj.edu.ro/......odules.php

Actele respective le depui la Secretariatul liceului şi aceştia le vor depune mai departe.

Vezi şi actele de la linkul :
...odules.php

Toate cele bune!

| Codreanu_Anduta_1991 a răspuns:

Cam astea sunt ectele de care ai nevoie copie dupa buletin si certficat de nastere adeverinta de la fisc cu timbru din care sa rezult ca sunteti sa nu posesor posesoare de venit si adeverinta de la unitatea scolara din care sa rezulte calitate de elev al unitatii de invatamant. Am citit pe internet si am vazut. happy

| Andrei258 a răspuns:

Urmatoarele acte copie dupa buletin si certficat de nastere adeverinta de la fisc cu timbru din care sa rezult ca sunteti sa nu posesor posesoare de venit si adeverinta de la unitatea scolara din care sa rezulte calitate de elev al unitatii de invatamant

mult succes