| Lapusneanu a întrebat:

Salutare oameni buni! Unde se poate verifica daca o persoana chiar e avocat? Au si ei vreo asociatie?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cauta-l pe aici: http://www.ifep.ro/Justice/Lawyers/LawyersPanel.aspx

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Exista Baroul avocatilor, in fiecare judet si pe plan national si au tabloul tuturor avocatilor din judet, cu date de contact.

| nubo1986 a răspuns:

Barou, afla baroul in care este inscris

| Lapusneanu explică (pentru nubo1986):

Deci national ca asa cica ar putea fi inscris in baroul Iasi si sa locuiasca in neamt,,,, si ia si cauta-i in toate 41 de judete pana capiezi ca sa dai de unul

| Ioandelasal a răspuns (pentru Lapusneanu):

Cauta in Baroul Iasi, nu trebuie multa cautare, avocatii sunt inscrisi in ordine alfabetica.