| Aurelian9921 a întrebat:

Salutare,
Persoanele care au sindromul Tourette, dar nu prezintă nici o formă de ticuri verbale sau fizice, doar ca au acest diagnostic, pot da de permis?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde daca primeste certificare de la psihiatru, fiindca trebuei sa treaca prin aceasta examinare obligatorie si eliminatorie si doctorul lui psihiatru va spune daca are voie sau nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă treci de vizita medicală poți începe școala de șoferi.

Dacă instructorul vede că ai probleme și nu poți coordona mișcările sau atenția refuză să îți semneze dosarul și se consideră nu ai făcut școala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Până să ajungi să dai examen pentru permis trebuie să faci școala de șoferi și nu îți semnează nici un instructor dosarul dacă te vede că nu poți controla mașina și că ai pierderi sau ticuri sau alte probleme.