| HadesSs a întrebat:

Salutare,poate e cineva in domeniul care ma poate ajuta cu o speta. Imi poate spune cineva care sunt sporurile cu caracter permanent din cadrul Administratiei a Penitenciarelor? Eventual si cadrul legislativ unde scrie, am tot cautat pe internet dar nu gasesc.
Multumesc!

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cadrul legislativ il poti vedea aici:
http://anp.gov.ro/despre-anp/legislatie-de-organizare-si-functionare/

| HadesSs explică (pentru Ioandelasal):

Ma refeream la legea sau articolul din lege in care specifica care sunt sporurile cu caracter permanent...

| Ioandelasal a răspuns (pentru HadesSs):

Sporurile sunt prevazute in legea salarizarii unitare nr.153/2017, la anexa privind justitia.

| HadesSs explică (pentru Ioandelasal):

M-am uitat pe acolo dar nu am vazut sa specifice care sunt cu caracter permanent, dar mai studiez multumesc.