| GoguDeFer a întrebat:

Salutare. Saptamana trecuta mi-a venit permisul de conducere si la sfarsitul lunii iunie plec in Germania la munca.
Vreau sa-mi si achizitionez o masina de acolo. Intrebarea mea este:
Daca am sub 1an de conducere (6luni pana in decembrie cand ma intorc) am voie sa-mi conduc masina pe autostrada inapoi in Romania? Mentionez ca m-as intoarce cu fratele meu, iar el are peste 25ani dar nu are permis.

Răspuns Câştigător
| Yuoia a răspuns:

Nu stiu cum este in Germania. Dar o cunostinta imi spune ca in Ungaria, strainii cu permis sub un an nu au voie sa conduca.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, ai voie... însă mi se pare că era ceva cu limitarea de viteză în primul an. În orice caz, condu prudent.

| GoguDeFer explică (pentru anonim_4396):

Da, cu 20km/h daca nu ma insel... dar nu stiam daca se aplica si in cazul autostrazilor. Mersi.