| Florentin01 a întrebat:

Sunt nou în afaceri și mă scuzați dacă o să adresez întrebarea eronat sau mai pe neînțeles. Știu că la angajare după interviu se negociază cu angajatul zilele libere, sporurile, primele etc., apoi se semnează contractul individual de muncă. Știu că trebuie să am și revisal instalat și trecut acolo datele angajatului. Apoi ce mai trebuie să fac, adică unde să mă duc, cumva la Inspectoratul Teritorial de Muncă în județul în care mă aflu? Acea serie și dată care trebuie trecute pe contract cine mi-o dă, de la inspectorat sau din revisal? Mulțumesc anticipat și rog seriozitate!

1 răspuns:
| oprescudorin11 a răspuns:

Cred ca ai inteles gresit!
Nu negociezi, in fapt NIMIC!
Decat accepti TERMENII si Conditiile!
Care se pot restrange mai apoi.

Esti angajat, esti SCLAV!
Cine ti-a spus tampeniile scrise in Legi nerespectate?
Nu-ti place, pleci!
Doar sa fii ruda cu vreun maimutoi din primarie sau alte codosii!
Nu te duci la nici un Inspectorat, decat daca ai reclamatii! actele se duc pe traseul pe care vrea patronul, daca vrea, fie ca e Stat sau Privat!
In ce lume traiesti?