| Winners10 a întrebat:

Salutare. Știe cineva cum aș putea depune o plangere direct la conducerea politiei române? Pentru că la nivel de județ nu mi se rezolva nicicum problema.

Aș vrea să vorbesc direct cu cineva din conducere, nu sa depun plangere online și sa revină tot la nivel de județ.

Mulțumesc

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti solicita o audienta la seful politiei sau unul dintre adjuncti, in functie de problema ta si poate ai noroc sa te primeasca.

| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate, conducerea Politiei romane are treburi mai importante decat sa se intalneasca cu diversi, care nu sunt multumiti de sentita locala.

Daca ai o problema, poti face cerere la conducerae Politiei loacle sau poti actiona in judecata Politia locala.

| Violleta2022 a răspuns:

Vad ca ai imprumutat bani unuia si ala nu vrea sa-i returneze.

Calea legala corecta este sa-l actionez pe ala in judecata, la tribunal nu sa tot faci plangeri la Politie, fiindca nu-i Politai vinovata si nici responsabila sa-ti recupereze tie banii dati altora, fara nici un act legal.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Poți să te înscrii într-o audiență la șeful șefilor din poliție. Dar ce va face el cu plângerea ta, dacă o va pasa din nou la județ, sau altceva, nu ai de unde să știi.

| Brizbriz a răspuns:

Daca problema nu e destul de grava, nu prea ai nici o sansa
poti sa incerci sa te duci la presa, dar si acolo, trebuie sa fie o problema cat de cat nasoala, ca sa merite o stire

efectiv legile in tara asta sunt bataie de joc, auzi, ai o problema cu un muilitian abuziv, unde depui plangere? chiar la sectia lui de politie... DE CE?!? DE CE NU E ***EVIDENT** CONFLICT DE INTERESE?!? adica, legea se asteapta ca proprii lui colegi sa i-o traga?!?

| tonyc7 a răspuns:

Ca sa fii bagat in seama tocmai de la varful institutiei, trebuie sa ai cu adevarat o problema serioasa care te-a afectat grav! Altfel, iti pierzi timpul degeaba.

| trophin a răspuns:

Vorbește cu un avocat

| trophin a răspuns:

Scopul unui polițist e sa te ancheteze nu sa te scape de probleme. Indiferent de funcție... Și un șef de post nu o sa stea de vorba cu tine. Doar dacă ești nepot de cumetrie