| ۰A۰n۰i۰m۰e۰ a întrebat:

Am inteles ca daca vreau sa incarca un gameplay pe youtube, trebuie sa nu incalc drepturile de autor si ca ar trebui sa fac parteneriat cu producatori jocului inainte si sa primesc aprobarea ( ex. producatori :RockStars Games, Ea Games, Ubisoft ), cu primesc aprobarea?
Unde trebuie sa intreb?
Fiti cat mai expliciti.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Va trebui sa platesti si destul de mult pentru asta. Te adresezi producatorului respectiv cu o solicitare in acest sens, gasesti adresa de contact pe site-ul oficial.

| Wehrmacht a răspuns:

Ba nu.Trebuie sa ai parteneriat cu ei daca vrei sa le modifici jocul si sa faci publice modificarile contra cost.Sau ceva de genu' asta.
Daca faci un gameplay si pui la inceput de cine e facut jocul(de preferat este sa pui logo-ul lor) le faci si reclama pe gratis.
Totul este sa nu spui ca jocul este creatia ta.