| Cris93Tian a întrebat:

Salutare TPU! Am o nelămurire, nu știu când îmi expira dosarul pentru scoala de soferi. Țin sa mențin ca eu am făcut pregătirea între 25:09:2023-19:02:2024, deci ce dată se calculează?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Termenul de 1 an pentru expirarea dosarului de la scoala de conducere incepe sa curga de la data terminarii cursurilor acesteia, in cazul expus de la data de 19 februarie 2024, daca pe fisa nu este trecuta o alta data.

| Cris93Tian explică (pentru Ioandelasal):

La data eliberări este 19:02:2024

| Ioandelasal a răspuns (pentru Cris93Tian):

Atunci de la acea data incepe perioada de 1 an si se va implini pe 19 februarie 2025.

| Cris93Tian explică (pentru Ioandelasal):

Dar eu m-am înscris la școala din 22:09:2023. Dacă te intrebi de ce a durat școala atât este ca instructorul meu era foarte aglomerat și am făcut orele foarte greu laughing)

| Ioandelasal a răspuns (pentru Cris93Tian):

N-are importanta cand te-ai inscris, important este cand ai terminat.

| ioana748 a răspuns:

Un an de la data terminarii, adica este valabil dosarul pana in 19.02. 2025