| blackmambajdjfjfj a întrebat:

Salutare TPU. Aș dori să știu dacă există vreo prevedere legală cu privire la pescuitul cu praștia. Am văzut modele de praștie ca e folosesc săgeți și sunt special adaptate pentru pescuit, însă nu știu în ce măsură pot fi folosite în mod legal. Se află în aceași categorie ca și cum ai pescui cu undiță? Apreciez răspunsurile, ofer fundă.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

E ca pescuitul cu arcul. Citeste si vizioneaza! Sunt o gramada de explicatii: https://www.google.com/......ps?/search

6 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Doar pe mine m-a bufnit rasul cand am citit pescuitul cu prastia? cautand pe net am vazut ca nu este cum am crezut euwinking

| Salontanul a răspuns (pentru Simpatic):

E! Eu fiind mai batran am vazut multe la viata mea, asa ca nu ma mai mira nimic.

| Simpatic a răspuns (pentru Salontanul):

Va cred!
eu toata viata am fugit insa de pescuit, ca nu am acceptat sa fiu asimilat cu pescarii (n.r. aici cu intelesul de proxeneti) happy

| Salontanul a răspuns (pentru Simpatic):

Eu am incercat la insistentele unui prieten. Mi-am luat lanseta, mulineta, undita, nailon, ace, plumb, plute, tot ce trebuie. Ne-am dus pe Cris. Eu am prins doi pestisori (toata ziua), el a prins unul. Am luat sculele si i le-am pus in brate. Pe vremea aceea in aprozare erau pesti in bazine cu apa. M-am dus la aprozar si mi-am cumparat peste, a doua zi. De atunci n-am mai incercat. Mai prinsesem in copilarie cu minciocul patrat si cu felii de paine. Dar acolo mergea. laughing

| Simpatic a răspuns (pentru Salontanul):

happy
deci este adevarat ce se spune despre pescari happy
de 2 ori am mers la pescuit, finul meu este un impatimit, eu stateam mai mult la povesti cu ei si pentru berewinking

| Salontanul a răspuns (pentru Simpatic):

Nu cred! Colegul meu era un om deosebit, indragostit pana la prostie de sotia lui (Dumnezeu sa o odihneasca!). Facea orice pentru ea si, chiar daca el era un dur si ea o zana (femeie buna si frumoasa), acasa era ca mieluselul. Si pentru o simpla rugaminte sarea de doi metri sa i-o indeplineasca.