| anonim_4396 a întrebat:

Salutari!

Am inchiriat o placa de snowboard si mi s-a cerut sa girez cu buletinul. Asa se face de obicei?

Va multumesc!

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Asa se face

| 1231242 a răspuns (pentru suntserios):

Si cu faptul ca este un abuz si este ilegal?

| suntserios a răspuns (pentru 1231242):

Atunci nu mai inchiria de le ei...

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Ca masura de siguranta, da. Dar nu este chiar un obicei.

| Catrice a răspuns:

Daca au pe unu'de folosește puterea minții, atunci te poate găsi, altfel nuhee hee

| dannyel86 a răspuns:

E o masura de siguranta care se aplica si la inchirierea bicicletelor sau a trotinetelor electrice.

| Iote a răspuns:

Nu, CI/buletinul nu se lasa ca gaj. Cine face asta o face ilegal. Putea cere o suma de bani pe care sa o returneze cand duceai placa.

| Catalin77945 a răspuns:

Da asa se face, in cazul in care vrea cineva sa o fure, ca sa stie cine a furat

| azeze a răspuns:

Da,pentru a nu fugii cu ea si in caz ca o strici/pierzi sa aiba cu ce dovedii ca tu ai luat-o.