| DaniTDCI a întrebat:

Salutari TPU, cum pot scoate un duplicat al CIV-ului de la un atv de 200 cc, nu a fost inmatriculat niciodata si am incercat sa il caut in baza de date R.A.R dar nu figureaza, cum procedez in aceasta situatie? (CIV pierdut de catre proprietar)

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca nu a mai fost inmatriculat in Romania trebuie sa mergi la RAR si sa soliciti intocmirea unei CIV. RAR nu poate sa-ti elibereze un duplicat daca nu exista un original.