Întrebare recomandată | Mdl_Madalin'u_1996 a întrebat:

Se apropa in ianuarie legea sa poti da de permis la 17 ani si sa poti conduce cu cineva adult insotitor care detine permis?

16 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu cred asa ceva.
OUG 195/2003 (Codul rutier) tocmai a fost modificat prin Legea nr.203/2012, care intra in vigoare pe 19.01. 2013 si care nu contine o asemenea prevedere.

| 0rlando a răspuns:

Deja a fost respinsă.

| PotatoMustDie a răspuns:

Nu se poate, doar daca faci scoala de soferi si esti cu instructorul.

| diavolitadulce a răspuns:

Din pacate nu. dar tata ma duce undeva intr-un sat pe camp si acolo am exarsat foarte mult

| anonymous09 a răspuns:

Nu mai este valabil

| k4Zy a răspuns:

Nu se poate...doar in cazul in care faci scoala de soferi si ai 17 ani si 10 luni...si esti cu instructorul

| ralucutzica a răspuns:

Da este adevarat, in Belgia aceasta lege este aplicata deja.big grin

| anutatuca a răspuns:

Nu

| deliamaria13 a răspuns:

Si eu am auzit de aceasta lege, insa nu se stie daca va fi declarata in 2013

| DeathAngel1 a răspuns:

Nu se mai aproba; si nu e voie daca nu ai permis chiar si cu insotitor

| misuh2710 a răspuns:

Nu sad

| Ash17 a răspuns:

Pacat sad

| EliiMonyy16 a răspuns:

Nu sad

| paul9639 a răspuns:

Nu cred ca exista asa ceva, eu stiam ca din ianuarie 2013 se aproba legea in care specifca faptul ca nu mai ai voie sa conduci motociclete mici, sau masini cu cilindrii putini! big grin

| camenalin a răspuns:

Nu

| krissstianmartin a răspuns:

NU