| coltuc a întrebat:

Se mai poate recupera taxa de poluare in 2011?

Din cate am citit pe site-ul www.coltuc.ro/blog se poate si in 2011

Ce parare aveti?

1 răspuns:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Atunci cand taxa pe poluare pentru autovehicule achitata de catre contribuabili in perioada 1 iulie 2008 - 30 iunie 2011, potrivit OU 50/2008, este mai mare decat taxa rezultata din aplicarea prezentelor prevederi privind taxa pentru emisiile poluante provenite de la autovehicule, calculata in lei la cursul de schimb valutar aplicabil la momentul inmatricularii in Romania, se pot restitui sumele reprezentand diferenta de taxa platita".
Amănuntele se pot citi aici http://www.agenda.ro/......iulie.html
O zi cu zâmbet să ai!