| oprescudorin11 a întrebat:

Se poate admite, ca o Hotarare Judecatoreasca, Definitiva, "irevocabila'...sa zicem...caci s-a anulat, se pare si acest termen, sa nu aibe nici o importanta in fata unei reglementari 'executive'? La cerere va dau exemplul concret!
Unde mai este Principiul SEPARATIEI PUTERILOR IN STAT?
Cata vreme o 'putere', actioneaza cu 'reglementari' contra altei puteri IN STAT!?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este admisibil, o hotarare judecatoreasca ramasa definitiva trebuie sa fie executata. Ar fi fost bine sa dai si exemplul concret.

| oprescudorin11 explică (pentru Ioandelasal):

Unde? Pe Facebook? O sa ramaneti MUTI! Toti judecatorii cu Credinta in Dreptate! Dati-mi o adresa de mail, un site public, si va dau acel exemplu CONCRET!
Sunt hotarari, mai pe scurt, (aveti Dosar Civil 18855/197/2010, Hotaqrare(sentnta civila nr. 4042/01.04.2014!) vedeti in situl justitiei!
Apoi mai vedeti MINUNILE!
1.Dosar nr. 27406/197/2015! Cu sentnta civila nr. 6374 /14.06.2016.Cu apel apoi.Toate la JUDECATORIA BRASOV!
2.Dosar nr. 27407/197/2015! Cu sentinta Civila nr. 5385/20.05.2016
Le gasiti autenticitatea pe situl Justitie Brasov... Judecatorie, stiti dumneavoastra!
Ei?

| Ioandelasal a răspuns (pentru oprescudorin11):

Daca le stii puteai sa-mi dai link-ul, nu sa ma pui sa le caut.
Si apoi impotriva acelor hotarari se putea face apel, de ce nu s-a facut?

| oprescudorin11 explică (pentru Ioandelasal):

S-a facut! Nu stiu daca s-a si judecat!
Apoi eu nu sut INAMOVIBIL desi frica nu-mi este de nimeni! Sunt prea batran!

| Ioandelasal a răspuns (pentru oprescudorin11):

Atunci asteapta pana se termina judecata apelului, pana atunci hotararea nu este definitiva.

| oprescudorin11 explică (pentru Ioandelasal):

ADEVARAT!
Toata viata e o asteptare a MORTII!
Ce frumos!
Shakespearian,, chiar Wagnerian! https://youtu.be/JFfzwunOqak de la min20 incepe explicatia (cum ar veni -rechizitoriul).
Cand vreti, aveti timp adevarat, care va si apartine, ascultati cu atentie! De cateva ori, daca e nevoie!

| oprescudorin11 explică (pentru Ioandelasal):

OK