| maroman a întrebat:

Se poate face din punct de vedere legal suspendarea permiselor celor care si le-au luat ilegal la Pitesti?

4 răspunsuri:
| andreutz a răspuns:

Da... s-a facut deja, printr-o actionare in instanta a celor in cauza...au fost somati sa prezinte permisele de conducere la sediul din Pitesti... daca nu se duc, riscul lor de a fi prinsi in trafic e cam mare... orisicum, sunt multe portite de scapare...de exemplu, nu semnezi de primire citatia happy

| galileo a răspuns:

Da, exista posibilitatea sa le fie suspendate aceste permise si sa li se acorde o sentinta de fals in acte...

mira
| mira a răspuns:

Prin hotarare judecatoreasca, da. Mira

| hugin a răspuns:

Da dar trebuie argumentata. Se ajunge in instanta si daca nu se dovedeste ca permisul a fost obtinut ilegal nu o sa fie suspendat.