| PicosMarian a întrebat:

Se poate face plângere daca un profesor aplica o pedeapsa colectivă elevilor?
O parte din colegi făceau gălăgie și ne a dat test

10 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Va fi plangere colectiva, dupa test... tongue

| darrio2007 a răspuns:

Asa, si care e problema? Foarte normal!

| Simpatic a răspuns:

Plangere da se poate face, prima data la directorul scolii apoi la inspectoratul scolar, dar atentie o sa ramaneti in continuare cu acel profesor si s-ar putea sa fie mult mai aspru cu voi.
De luat masuri nu se pot lua masuri impotriva lui pentru ca nu a gresit cu ceva legal.

Numai mie imi pare rau ca s-au marit salariile unor nenorociti de profesori care jumatate sunt dobitogi iar cealalta jumatate niste spagari obositi care fac meditatii si primesc si cadouri?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Si plangerea pe ce motiv ar fi?
Testul nu e o pedeapsa

| Frank51 a răspuns:

Vorbiți cu dirigintele și el poate să vorbească mai departe la director.

| johnnny123 a răspuns:

Testul este o formă de verificare a cunoștințelor. Iar verificarea cunoștințelor este o parte integrantă a procesului de învățare, nu o pedeapsă.

Este ca și cum ai vrea să faci plângere unui profesor de sport că te-a pus să faci încălzire.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mda și eu am avut profesoara care a început sa asculta toată clasa doar pentru ca era gălăgie! Nu prea poți sa faci nimic, încă sunt profesori cu mentalitate comunista!

| Zartbitter a răspuns:

Plângere se poate face oricând.

Nu înseamnă că va fi și rezolvată sau veți avea câștig de cauză.

Testul e parte din procesul de învățare care poate fi folosit de orice profesor, oricând, n-are cum să fie considerată o pedeapsă.

Dacă vă dă niște note incorecte și puteți arăta asta, poate e altceva.

În locul profesorului voi ce-ați fi făcut?

| AnonimA7419 a răspuns:

Testul e pedeapsa?

| Schnitzy a răspuns:

Sange nu a stiut la test