| roginalex123 a întrebat:

Se pot invata pe de rost plansele ishihara daca vreau sa dau la jandarmi? Daca da, sunt aceleasi ca si pentru carnet?(setul de 38 si setul de 24), sunt discromat si as vrea sa dau la jandarmi, dar imi este frica de testul acela, desi nu inteleg pentru ce este acel test, deoarece vad perfect ca toata lumea

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Vezi perfect dar nu suficient ca să poți fi om de arne, căci aceasta înseamnă jamdarm. Nu se pot învăța pe de rost ca să poți să trișezi.

| zilog a răspuns:

EXIST phelari cu lentile colorate special pentru tine
gata si tu poti vedea toate culorile
doar ca trebuie sa iti coloreze pentru fiecare ochi
cate o lentila cu culoarea care iti trebuie tie
pentru a corecta
https://www.youtube.com/watch?v=VUq_Y3sUYO4

| Balalau95 a răspuns:

Daaaaaaaaaaa, si cand ajungi intr-o situatie grava, ori omori un copil, ca nu vezi bine ca are sau nu arma cand e destul de putina lumina, ori mori tu, ori ajungi intr-un scaun cu rotile

testele alea se dau pentru un motiv, REAL, iar daca vrei sa trisezi se numeste ca ti-o cauti cu lumanarea

| cata10110010 a răspuns (pentru Balalau95):

Tin sa te contrazic!

Niciodata nu am vazut toate acele cifre dar ca si vedere in trafic nu am avut probleme in a distinge culoarea la semafor sau alte culori. Apoi din experienta in comparatie cu alti colegi pot vedea mult mai bine in intuneric si la distante foarte mari chair de invidiat pentru multi altii.