| Etc0 a întrebat:

Sunt discromat si vreau sa dau la subofiteri la Câmpina. Datorita testului de vedere ishihara, nu pot sa-mi indeplinesc visul. Ce as putea face, exista vreo posibilitate sa rezolv ceva?

Răspuns Câştigător
| zilog a răspuns:

Culorile pot sa dispara datorita faptului ca sangele nu este destul de bine oxigenat
poate sa mai bata campii si daca ai o tensiune prea mare sau prea mica
trebuie sa iti verifici si tensiunea.
sansele sa fie din aceste motive sunt de 10%
nu strica nimic merita incercat.

poti sa manaci timp de 4 luni 1 kg de morcovi cruzi / zi pentru ca imbunatatesc vederea.

4 răspunsuri:
| zilog a răspuns:

Poate nu se prinde nimeni

Nu se cheama disxromat ci se cheama in alt fel nu imi aduc aminte acum

Ia inceaeca sa bagi niste oxigen la tub sa tragi penteu asmatici si sa vezi daca iti revin culorile macar pentru 20 minute

| Etc0 explică (pentru zilog):

Pai ce legatura are oxigenul de la tub? Eu la ochi am ce am.

| Etc0 explică (pentru zilog):

Nu stiu daca reusesc in 4 luni sa mananc 1 kg pe zi, dar in fine, e greu de mine, m-am nascut defect. Multumesc pentru sfaturi.

| zilog a răspuns (pentru Etc0):

Atunci fă analize mai complexe vezi cât vier aut zinc magneziu fosfor calciu minerale adica ai in organism
in afara de asta vezi ce vitamine iti mai trebuiesc
vezi nivelul de oxigenare a sangelui
roaga medicul oftamolog sa iti ia TENSIUNEA OCULARA
https://www.cdt-babes.ro/articole/hipertensiunea-intraoculara.php

PENTRU ca de la hipertensiune oculara sau hipotensine oculara
poti sa vezi si cai verzi pe pereți
pe ca ochiul are propia lui tensiune
cum exista si tensiune intra craniana care este alta diferita de cea din restul organismultui!
si se rezolva cu niste medicamente care scad sau cesc acea tensiune pentru a o normaliza
https://doc.ro/sanatate/tensiunea-oculara-cand-ar-trebui-sa-ne-ingrijoreze

https://www.arcadiamedical.ro/......comandate/

| zilog a răspuns (pentru Etc0):

Culorile pot sa dispara datorita faptului ca sangele nu este destul de bine oxigenat
poate sa mai bata campii si daca ai o tensiune prea mare sau prea mica
trebuie sa iti verifici si tensiunea.
sansele sa fie din aceste motive sunt de 10%
nu strica nimic merita incercat.

poti sa manaci timp de 4 luni 1 kg de morcovi cruzi / zi pentru ca imbunatatesc vederea.