| anonim_4396 a întrebat:

Sectiunea Regulament din Codul rutier e doar pentru politisti sau trebuie citit si de civili?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu-i vorba de nici o sectiune "Regulament din Codul rutier" ci de Regulamentul de aplicare a Codului rutier (OUG nr.195/2006), aprobat prin HG nr. 1391/2006.
Si Regulamentul de aplicare trebuie stiut de toti participantii la traficul rutier, conducatori auto, motociclisti, ciclisti si pietoni, etc, mai ales in partile care ii privesc direct.

1 răspuns: