| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa fac sa invat codul rutier?

Răspuns Câştigător
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Repetitio est mater studiorum!
Sa citesti...recitesti, cu atentie... pana cand stii sa rezolvi corect testele!
Succes!

4 răspunsuri:
assiris
| assiris a răspuns:

Invata-l... logic, asa cum ai fi la volan in trafic. Codul rutier e un mod de a te pazi pe strada si de a-i pazi pe ceilalti participanti, nu o poezie fie ea si de Eminescu.

| astertix09 a răspuns:

Cea mai simpla metoda de a invata, este sa te gandesti care e logica la anumite semne, un instructor foarte istet mi-a spus trucul asta. Am mers cu el intr-o zi si a inceput sa imi atraga atentia asupra semnelor intrebandu-ma de ce crezi tu ca exista semnul ala? Eram incepator si am spus asta la care el a spus. Nu are importanta uite sa vezi cat e de simplu si cat am mers cu el 60 de km mi-a atras atentia si asupra unor semne si restrictii puse anapoda si mi-a aratat si semnele puse bine. Bine nu am invatat in ziua aia tot codul rutier, dar mi-a dat un fir foarte bun de a invata.

| mihalitza a răspuns:

Dupa ce il citesti de mai multe ori, rezolva "cu creionul in mina" cit mai multe chestionare. Eventual roaga pe cineva sa te "asculte"-ca la scoala. Sigur vei reusi!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu