| 阿林 a întrebat:

Serios, acum! Exista vreo sansa cat de minuscula ca Europa (de Vest, cel putin) sa devina "Eurabia" in viitorul apropiat?
Mie, personal, mi se pare o idee absurda. Dar vreau sa mai aud pareri.
Deci, ce spuneti?

13 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Noi deja vrem sa ne pregatim pentru aceea epoca: vrem sa construim ceea mai mare moschee, cand altii construiesc garduri sau sunt nepasatori...

| tintareco a răspuns (pentru Bula):

Bine comentat.Cum ne-ar fi primit Siria dacă migram noi către ei?

| MihaelaDart a răspuns:

N-au nicio șansă de a deveni o Europă musulmană. Visul fiecărui musulman este să cucerească toată lumea de am fi toti la picioarele lor.

| anonim_4396 a răspuns (pentru MihaelaDart):

Un nou razboi mondial poate duce si la asa ceva, deci nu e imposibil.

| MihaelaDart a răspuns (pentru anonim_4396):

Pana sa ajunga la un razboi mondial este cale lunga.

| anonim_4396 a răspuns (pentru MihaelaDart):

Cale lunga? De asta Coreea de Nord difuzeaza videoclipuri de propaganda despre cum vor distruge SUA? De asta Japonezii fac teste de evacuare a populatiei in contextul in care Nord Coreeni testeaza rachete noi aproape saptamanal? Sa nu mai vorbim de situatia din Europa, Brexit-ul, alegerile din Franta, etc.

| MihaelaDart a răspuns (pentru anonim_4396):

E razboi mondial politic, nu si unul real cu bombardamente precum in Afganistan. Mai intai sa inceapa si vom vedea daca va incepe acel real de care tot spuneti voi, eu una nu cred ca se va ajunge pana acolo.

| anonim_4396 a răspuns (pentru MihaelaDart):

Pai si un razboi cum incepe?laughing)

| RAY a răspuns:

Normal ca exista,musulmani fac foarte multi copii in scimb cei din vest foarte putini, dar isi merita soarta nu cumva sa spui ceva rau de mulsulmani ca esti agresat, europa este infinit indragostita de mulsulmani, nu stiu de ce naiba le iubesc asa mult dar le iubesc, in cateva deceni daca asa va continua mulsulmani vor conduce europa, daca sunt fraieri ce sa faci

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deja devenim arabi.
https://www.youtube.com/watch?v=tCVxVZk1pw4

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imposibil.
Va fi o tenta de "Eurabia" la inceput dar la ceva timp se vor strica lucrurile.
Cel mai mare exemplu suntem chiar noi cand in 1980 au scapat toti in Italia, Anglia si alte tari europene dar acum se cam impute treaba rau (in sensul ca nu prea ai loc de munca cum era inainte si nu prea iti mai vine sa pleci)

| Betty12345678 a răspuns:

Nu

| tintareco a răspuns:

Depinde de cîţi migranţi o să permită Ungaria să treacă gardul.