| anonim_4396 a întrebat:

Site-ul lui Basescu a fost facut pe bani partidului (ori bani proprii) sau pe banii statului? Avand in vedere faptul ca e facut si pentru campania lui la presedintie, dar si pentru campania pentru referendum...

5 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Ia ghici!

kratos
| kratos a răspuns:

Intreaba-l pe el ca noi chiar nu stim. Normal nu ar costa asa mult acel site. Depinde de el.

| ady2607 a răspuns:

Din banii nostri.trust me!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai atat banii publici cat si banii statului, tot din taxe si impozite se aduna. Deci tot din buzunarul poporului. Normal ca orice campanie electorala se face cu bani de la buget. Doar nu crezi ca a scos Basescu bani de la el din buzunar din aia 2000 de euro cat ia pe luna ca sa-si faca site. Ar fi fost interesant sa intrebi daca l-a facut eventual chiar Base site-ul daca are cunostinte de PHP sau baze de date... happy Normal ca staff-ul partidului pe care-l reprezinta se ocupa si de campanie si de tot. Dar nu numai pentru Base e vorba, si PSD_ul si toate partidele folosesc (sau au folosit in trecut) bani de la buget pentru campanie. Cotizeaza si ei la partid, dar... mi-e greu sa cred ca strang ei atatea miliarde din buzunarele proprii ca sa fabrice bannere si postere electorale.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Din banii tai, ca eu nu platesc impozite