| lidiac a întrebat:

Va candida Basescu din nou la presedintie?

Răspuns Câştigător
| maryan_5776 a răspuns:

Asta este o strategie ieftina a lui Basescu care zice ca nu s-a hotarat, toata lumea stie ca va candida, el stie ca daca isi va depunde candidatura de pe acum toti o sa il atace ca isi face campanie electorala ori de cate ori vb la TV. EU imi doresc o anarhie fara conducatori corupti, narcisisti si insetati de putere.

14 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Eu astept campania cu sufletul la gura, ca sa vad cum se manifesta beizadeaua Duda (pe care l-am vazut ca actor in Iasi, cand eram studenta si el era penibil)si, mai ales, Nati Meir, care-trebuie sa recunoasteti- e o adevarata bogatie. Cam cum era candva Mudava, daca vi-l mai amintiti.
Eu tin minte ca, atunci cand vorbea Mudava in campanie, lasam vase, rufe, planuri de lectii si ma uitam ca la Stan si Bran.

mira
| mira a răspuns:

Da.Va candida. Ceea ce face acum este o creare de suspans, o cochetarie destul de neserioasa.In istorie se mai cunosc astfel de cazuri cand doritorul de rangul cel mai inalt pretinde sa fie rugat. Exista si literatura pe aceasta tema.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Mai bine nu...

| Shery a răspuns:

@enigma: tu vorbesti serios? laughing
mama, eu acum am drept de vot si nu stiu ce sa fac cu el laughing
"Da' eu cu cine votez?!"

| sorin a răspuns:

Sunt sigur ca v-a candida, si nu ar fi o surpriza daca ar si iesi iar presedinte.

| kayan a răspuns:

Nu stiu, stai sa-l intreb...
da' de ce vrei sa stii?

| kayan a răspuns:

@eu_o_mare_enigma: sper sa incurci ziua alegerilor...

| kayan a răspuns:

@eu_o_mare_enigma: voteaza cu basescu, te rog.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu siguranta ca da, insa ce observ eu in ultimul timp, ar dori sa candideze ca independent. oricum, abia astept sa-l votez din nou.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oricine ar iesi presedintele tarii, tot corupt o sa fie... daca nu o sa fie corupt...atunci va fi mancat de "rechini".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daaaaaaaaa....si o presimtire sumbra imi spune ca va si castiga straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@kayan-multumesc pentru stupid, ramane de vazut daca am sa incurc zilele sau nu. apropo, se tot vorbea despre semidocti pe acest site, ai idee la ce anume se facea referire mai exact?

| adelle23 a răspuns:

Da doamne sa nu mai canditeze ca oricum nu a facut nimic pentru tara asta. Cel mai bun era Iliescu laughing dupa parerea mea, el macar se implica.

| irimescumanole_2488 a răspuns:

Cred ca da, cu toate ca nea dus an sapa de lemn.