| Andrei_Adi_1995 a întrebat:

Salut TPU

In vara aceasta vreau sa imi deschid server de SA:MP.
As avea doua intrebari. Rog sa raspunda doar cei care stiu despre ce vorbesc si cunosc raspunsul corect.

1. Avand in vedere ca pe server vor exista anumite pachete premium pe care eu voi cere bani reali, trebuie sa declar serverul sau castigul lunar statului? Adica ma refer, din punct de vedere legal daca trebuie sa fac ceva. Avand in vedere ca eu o sa imi iau bani din acest server, si unde's banii e si statul(asta daca iese ceva din server)

2. Modalitatile de plata. Din cate stiu sunt doua: Bancar, asta am inteles-o. Dar mai este o varianta prin SMS sau ceva de genul.
Daca puteti sa imi explicati. Din cate am inteles, acea persoana incarca sa zicem cu 8 euro. Incarca si i se da un cod. El imi da acel cod. Dar eu nu vreau 8 euro credit pe telefon. Eu vreau banii in mana...Sau cum as putea altfel proceda.

Multumesc,
Dau funda! happy

2 răspunsuri:
| SpeedMax a răspuns:

Buna.Am o solutie care te-ar interesa 100 %. Adauga-ma cat mai repede la speed_ro@yahoo.com.Vreau sa vorbim urgent ceva, adauga-ma si contacteaza-ma.

| RoTrKO2013 a răspuns:

1. Nu trebuie sa-ti faci griji in privinta baniilor pe care le colectezi din server, fiind sume mici nu poate creea probleme, dar totusi ar fi bine sa adaugi pe undeva in server un scris ceva de genu "Vanzarile facute pe server sunt pentru a tine server-ul deschis".

2. Modalitatea de plata prin SMS, sincer nu este preferabil, daca vrei banii in mana foloseste bancar happy