| cutache a întrebat:

Spuneti va rog cum sa ma consolez, cind aud la stiri ca ministerul de finante a cheltuit cel putin 13 milioane de euro pe prime vacante demnitari cind criza loveste puternic in atitia romani?

Răspuns Câştigător
| dispe a răspuns:

Iti spun sincer ca pe mine m-a invatat o prietena sa nu mai uit la stiri. La inceput am gandit ca e cel putin cretina. Am incercat o saptamana si e super ok. De ce sa mai ascult ceva legat de politica din Romania daca oricum nu pot schimba nimic si doar ma umplu de nervi si de scarba? Incearca sa urmaresti stirile din media si cand auzi de politica opreste-te!

16 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

La ce comentarii sunt aici, ne meritam soarta.
Toti injurati, jigniti, barfiti dar. a venit vreounul cu vreo idee sa faca ceva? Not!

| Flav a răspuns:

Criticule, de aia au si ajuns asa puternici, pe nepasarea si resemnarea noastra. Si ghici ce, sunt f. multumiti ca nu mergem la vot, nu facem decat sa ne plangem si atat. Si ceee? Ei stau, sug, ne asculta razand, vin altii tot din familiile lor, fac la fel si uite asa generatiile tot se duc.
Hai sa fim toti numiti hoti si ticalosi. Va pasa? Decat sa criticam aici pe un site cu comentarii gen ''ungant cu *** voturile'', crezi tu oare ca nu ne meritam soarta?
Daca tot vorbim de U. E. si avem ironii, puneti-va o intrebare. Dar noi suntem locuitori ai U. E. - ului? Parlamentarii si ceilalti sigur nu sunt, dar noi astia mititei si simpli avem educatia necesara oare ca sa ne putem preta?

| remus a răspuns:

Nu va mai faceti iluzii, este tirziu, poate prea tirziu sa mai schimbam ceva, s-a pornit si plecat rau incepind de la mascarada de revolutie, atunci trebuia sa se faca ce au facut la instalarea democratiei populare in 49-50 cu burghezii, intelectuali, bunici si parintii nostri acele cozi de topor comuniste, arestati si pusi la munca, terminat de construit blocurile, facut canal navigabil marea neagra, baia mare etc, acum nu mai aveam parte de asemenea parlamentari necinstiti.

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

@prfml iti spun eu ca paharul este rasturnat. Dar numai ca noi avem seturi de pahare. Cat despre " Consider ca nu exista echipa proasta ci conducatori prosti." eu consider ca si tu si eu si toti suntem la fel. Si ca o mana o spala pe alta. Si prin tacere acceptam ceea ce ni se intampla.

Cutache, nu te consola, dar nici nu te enerva. Pe langa riduri te stresezi, stress-ul provoaca boli grave (diabet, cancer, boli de inima) si uite cum e sistemul sanitar de la noi din tara!

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

@Flav eu nu am injurat! Si inca ceva. Nici tu nu ai venit cu vreo idee :-s

Rade ciob de oala sparta? (te-am articulat smug )

cami
| cami a răspuns:

Sa te consolezi? adica.straight face chiar atat de personal te afecteaza? raised eyebrows eu cred ca ai mult mai multe pribleme importante, decat sa stai sa te gandesti ce a facut unu` si altu`...intr-adevar, traiesti in Romania, dar asta nu ar trebui sa-ti ocupe tot timpulwinking

| Linda a răspuns:

Flav, daca te gandesti sa infiintezi un partid, anunta-ma. Daca eu ma hotarasc prima, te anunt.

| machupicchu a răspuns:

Crezi ca poate exista consolare pentru astfel de actiuni, care ar trebui condamnate penal. nu poate exista decat dupa aplicarea de masuri radicale ca pentru un adevarat genocid... si subminare a economiei nationale... Dar vorbim si iar vorbim .sau scriem. si nu-mi pot nici cel putin imagina o posibilitate de reglementare a tot si toate neregulile facute in numale binelui nostru, al poporului roman. M-am saturat sa tot vorbesc si sa scriu peste tot unde pot si,... astfel sa fac parte din ceata "cateilor care latra" si nu-i aude nimeni, sau nu-i iau in seama, ca de luat in serios nu se pune problema. toti sunt constienti ca sunt probleme serioase, dar se bazeaza pe nesimtirea romanului fata de el insusi din cauza fricii de urmari...

prfml
| prfml a răspuns:

Nu ai cum sa te consolezi pentru ca asta insemna a te resemna, ceea ce face ca ei sa isi permita sa ne ia din ce in ce mai mult. Sunt sigur ca vom ajunge la punctul cand vom spune gata, picatura a umplut paharul, inca nu avem curajul sa spunem gata. Si ar mai fi o problema, multi dintre noi cei de jos furam si noi si asta a facut ca sa ne complacem unii pe altii si sa continuam asa. Consider ca nu exista echipa proasta ci conducatori prosti.

prfml
| prfml a răspuns:

Mai demult munceai de frica rezultatul fiind mancarea, acum muncesti fara sa te oblige nimeni rezulatul fiind acelasi mancarea.

| BUBULINA a răspuns:

Dasta imi e mie scrba de tara asta. de fapt Romania=***
legile de la noi. parlamentari
toti presedinti de ***

| iceman a răspuns:

Nimic nou.Intotdeauna vor exista bani pentru distinsii nostri conducatori.Au cheltuit si vor cheltui in continuare sume uriase de bani pentru distractii proprii.
Sunt doar niste paraziti, pe care noi ii hranim cu sudoarea muncii de zi cu zi.

| bozo a răspuns:

Mergand la vot si ungand cu kkat voturile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti zic eu... Fa-te parlamentar! pana atunci...viseaza ca ai sa ajungi acolo.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@Flav, in Romania poti fi si Obama, oricine ai fi, te dau javrele jos... Daca observi tu asa putin...toti care vor sa scoata Romania din noroi sunt numiti(mincinosi, hoti, borfasi).

| cely a răspuns:

Nu are sens sa ne consumam. Pentru profesori nu sunt bani nici pentru salarii. Au fost trimisi in comisii de evaluare si monitorizare la peste o suta de km distanta de casa, de dimineata pana seara, fara sa primeasca un ban nici macar pentru deplasare. Oare in ce domeniu se pleaca in delegatie fara sa se deconteze drumul? POATE LA DEMNITARI?