| anonim_4396 a întrebat:

Pentru „Aripi", monumentul din inox din Piața Presei, s-au cheltuit 3, 6 milioane de euro. Sculptorul: "La panseluțe s-au cheltuit zeci de milioane!" Ce comentati, maiiii alde vrem spitale, nu catendrale?

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ai baut ceva? Ca prea ti se impleticeste limba happy

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Asa de dimineata? apsoara de izvor, da nu de asta mi se limba plimba in gura, ci pentru faptul ca spitalul.e spital da catedrala poate fi catrindala, sau orice cata vreme e a popilor si astia auuuubaaani frate.

| Mădă0611 a răspuns:

4,2 milioane de lei, adica mai putin de 1 milion de euro, in 13 ani.
Treaba e, mai nea' baubauloi, ca in cazul crestinismului se vorbeste de smerenie, de renuntat la bogatii materiale, dar iar, va lipseste logica.
Daca eu sunt doctorita si-s jegoasa, faci scandal, ca iti pot imbolnavi copilul, dar daca sunt cersetoare si-s jegoasa, e oky doky. Cineva care vorbeste despre smerenie, trebuie sa fie smerit. Si iti reamintesc ca acea cladire e foarte putin folositoare credinciosilor, sunt parcari, camere pentru popi, vreo 3-4 etaje, si credinciosii mai sus de al 2-lea nu cred ca o sa urce ca sa asiste la slujba, inca la al 2-lea o sa fie corul, cel putin asa e aici.

| Mădă0611 a răspuns (pentru Mădă0611):

6000 de credinciosi o sa aiba loc in acea cladire, restul aaafaraaa! laughing 200 de milioane de euro e catedrala. De la 1 milion la 200 e drum lung.

| ExprimareLibera a răspuns:

Despre cele 15 milioane pentru catedrala nu ne spui nimic?

| anonim_4396 explică (pentru ExprimareLibera):

Am pus o intrebare, un link legat de acei bani.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Daca citesti linkul respectiv vei vedea ca sant bani si pentru catrindale si pentru spitale, ba mai mult vreo 200 de milioane de euro au ramas necheltuiti, din lenea puturosenia si lipsa de interes a alesilor nostri.dar nu spune nimeni nimic.cum iti esplici ma exprimateai liber sa te exprimi?

| ExprimareLibera a răspuns (pentru anonim_4396):

Limba română 1 - 0 Jorpalul
Ai dracu, cum ramai banii necheltuiti. Si-i baga ei în buzunar si tot nu rămân banii "în aer".
Si totuși, nu poți să îmi spui ce beneficii concrete ne aduce "catrindala".

| anonim_4396 explică (pentru ExprimareLibera):

Exact aia ce ti-a adus-o casa poporului care e cea mai mare cladire din europa infiderent, ce utilitate i se da.

| ExprimareLibera a răspuns (pentru anonim_4396):

Așa ziceam si eu.