| justitiarul a întrebat:

"În plină criză, statul a cheltuit 175 milioane de euro pe maşini, laptopuri, şosete sau laxative" uite câta economie a facut boc la bugetul statului in timp ce bugetarilor le-a taiat salariile cu 25%. Constipati rau mai frate!
Va simtiti tradati de alesii vostrii?

Răspuns Câştigător
regis
| regis a răspuns:

Pentru a intelege dimensiunile acestei cifre, ar trebui mentionat ca aceasta suma ar fi ajuns pentru a plati timp de un an salariul mediu pe economie pentru vreo 40. 000 de salariati. Iar guvernul face economie renuntand la personalul din sanatate si din invatamant, unde salariul mediu este si mai mic.
Eu unul nu ma simt tradat, pentru ca nu sunt alesii mei...

5 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

În plină criză, statul a cheltuit anul trecut 130 de milioane de euro pe biserici. - în acest caz DA, mă simt trădat.
Laptopurile, maşinile şi şosetele se mai uzează şi trebuiesc altele noi. În plus, acestea au o utilitate practică.
Bisericile, nu!

Stefan
| Stefan a răspuns:

Pentru ei si gasca lor sunt bani berechet dar pentru pensii si salarii ioc. Eu stiu ca atunci cand tara trece prin situatii dificile primii care ar trebui sa se sacrifice ar trebui sa fie guvernantii fiind un exemplu pentru tot poporul. Daca e sa strangem cureaua ca sa vedem lumunita de la capatul tunelului sacrificiu trebuie sa fie pentru toata lumea. Oricum traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul.

| anyia a răspuns:

Poate nu sunt in masura sa raspund deoarece inca nu lucrez undeva si pe mine nu m-a afectat asta, dar pe cei din jurul meu, da. Nu stiu daca ''tradati'' e cuvantul potrivit, dar politicienii astazi nu mai au nici o limita. E si vina romanilor deoarece noi l-am ales pe Basescu presedinte, dar totusi...
E tentant sa bagi mana, dar pana la cot, nu panala umar.

| tyana a răspuns:

Tradata nu ma simt ca nu i-am ales.Rusinata ca traiesc intr-un stat condus de astfel de lichele, da.Insa stii cum e, cu cat urci mai sus cu atat caderea va fi mai mare! Le vine si lor randul, stai calm!

| Alphawolf a răspuns:

Bine spune @kongeriket. In fiecare an se aloca bisericii sume importante de bani, dar cand este vorba de cele "sfinte" nu deranjeaza pe nimeni.