| Demeister a întrebat:

SRI (Serviciul Român de Informații) se poate compara la performanță cu celelalte servicii secrete din țările europene?

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

SRI este chiar performant

| pufulescu a răspuns (pentru suntserios):

De ce, fiindca lucrati dumneavoastra acolo?
In legatura cu disparitia acestor intreprinderi la ce concluzii ati ajuns in perenele dumneavoastra anchete? Fara citate din Petre Roman cu " mormanul de fier vechi "!
http://www.cuvantul-ortodox.ro/......-distruse/

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

In clasamentul pentru performanta coruptilor da.

| Demeister explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

Adică?

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru Demeister):

Cum a fost si e jefuita tara mai e loc de intrebari? Am pierdut suveranitatea, independenta de orie fel, au stat cu ochii inchisi si asista la decimarea in masa a unui popor fara sa isi ia de o inghetata? Securitatea a fost asasinul lui Ceausescu, tot aia sunt si azi.

| suntserios a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

Huooo usor ca o iei pe aratura... sa fi ramas tu cu Ceausescu

| KodrutZ a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

E amuzant cum lumea omite un detaliu esential - atributia SRI e de INFORMARE. Daca ei au citamai dosarul apropos de ce jaf se face in banci sau industrie, il trimit mai departe celor care ar trebui sa se ocupe de oprirea jafului. Ca aia nu o fac, asta deja nu mai e vina SRI-ului.

| alexandrualind a răspuns:

Cred ca da.

| ubox7007 a răspuns:

Da.