| Doru_Andrei_Ciobanu_1987 a întrebat:

Sall stie careva dintre scuteristi,cum va fi de la anul cu,carnetul obligatoriu A.M pentru scutere...s-au daca am legislatia facuta, ce trebuie sa mai obtin? scolile se soferi la care am fost, m-au lasat in ceata.nici ei nu stiu nimic pana la anul. FUNDITA.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nici nu au de unde sa stie. Deocamdata este doar o propunere de modificare a legislatiei rutiere, printre altele vreo 500 si nu se stie cand si daca va fi aprobata de parlament. Oricum, chiar daca va fi aprobata, cred ca legea se va aplica numai pentru viitor sau se va da un termen pentru a fi luat permisul. Numai bine!

| KaPy2 a răspuns:

Pai eu nu cred ca se baga legea asta cu a1, atestatu ala pentru ce moartea il faci? pentru motoare pana in 50 si atestatu acela trebuie sa faci scoala ce depaseste de 50 trebuie a1 pana in 125 restul nu mai stiu...