| NiculaiMarianTraian a întrebat:

Stie cineva, cand voi veni din vacanta (Grecia) voi fi plasat in carantina?

Răspuns Câştigător
| MihaelaDart a răspuns:

Nu, se scoate carantina de pe 15 iunie. Poti calatori linistit.

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cred ca-i cea mai proasta decizie pe care o poti lua acum, sa pleci in concediu, cand toata europa este in plina pandemie, dar ma rog, este riscul tau.
Nu uita ca, carantina se aplica si la intrarea in Grecia si evident, la intoarcerea in Romania, automat inca 2 saptamani de carantina.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cand vei veni din Grecia?

| NiculaiMarianTraian explică (pentru suntserios):

Voi pleca pe 18 iulie si ma voi intoarce pe 25( calatoresc cu avionul )

| suntserios a răspuns (pentru NiculaiMarianTraian):

Si cum vrei sa stim noi ce se va intampla peste 2 luni?

| MihaelaDart a răspuns (pentru NiculaiMarianTraian):

Nu, se scoate carantina de pe 15 iunie. Poti calatori linistit.

| Frank51 a răspuns:

Cel mai probabil in izolare.

| JicaContra a răspuns:

Nu ai auzit ca, se sta la vama si 5h, ca s-au deschis mai multe puncte de trecere si nu stie nimeni de ele (toti se inghesuie numai la ala permanent)?
de ce?
pentru ca se intorc toti romanii acasa pentru ca nu mai sunt obligati sa stea in carantina, ci izolare la domiciliu

| Digikey a răspuns:

Poate te tin si grecii vreo doua saptamani sa te acomodezi.