| anonim_4396 a întrebat:

Stie cineva cum poti intra in politica, partid ceva? daca cunoasteti cazuri, va rog raspunsuri serioase.

4 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Orice persoană cu vârsta minimă de 18 ani împliniţi poate intra în orice partid politic.
Cum? Simplu! Te duci la organizaţia locală a partidului în care vrei să te înscrii şi spui că vrei să te înscrii.
Semnezi o adeziune, plăteşti cotizaţia şi ai carnet de membru de partid. Simplu!

Ce nu înţeleg eu este de ce ar mai vrea cineva în ţara asta să se înscrie într-un partid deja existent. În fine... nu comentez.

Salut şi... succes în politică?!

| a1doru a răspuns:

Trimite un sms la DD la otv[1euro si ceva]si esti ''instantaneu'' membru celui mai mare partid din Romania rolling on the floorrolling on the floor

| florin1979 a răspuns:

Daca ai 18 ani impliniti, inscrie-te intr-un partid care crezi ca te reprezinta. apoi, daca ai activitate, si esti bine vazut in organizatia locala a partidului, poti avansahappy depinde doar de tine mai departe. dar de inscris, se poate inscrie oricine!

| teiube a răspuns:

Da la 18 ani poti sa intri la tsd tineretul social democrat da la tdl tineretul democrat liberal inta cu asta trebuie sa incepi si dupa acea avansezi