| turquoise193 a întrebat:

Stie cineva de la ce varsta poti fac transport public de persoane cu microbuzul, ve categorie iti trebuie si daca iti trebuie atestat sau ceva. Multumesc!,

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Conform Regulamentului de aplicare a OUG 195/2002, trebuie sa indeplinesti mai multe conditii: varsta de 21 ani, detinator de permis categoria B, sa obtii permis de categoria D si o licenta de transport persoane de la ARR. Numai bine!

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Transport in comun poti sa faci peste 21 ani, categoria D. Cred ca iti trebuie si ceva experineta cu B.

| Ekcstsy a răspuns:

Iti trebuie categoria D, ca sa o obtii daca nu ma insel iti trebuie 5 ani de B fara incidente majore si pentru transport public iti trebuie atestat.