| asasaasa a întrebat:

Stire de ultima ora! Tocmai ce s a anuntat ca in Afganistan au murit 5 soldati americani -((,voi ce parere aveti despre acest lucru,care sunt vinovatii, ce credeti despre aia din orientul mijlociu, is asa de rai?

19 răspunsuri:
| Mădă0611 a răspuns:

laughing 5 soldati americani. Si cati oameni de acolo au omorat americanii? Sau aia nu sunt oameni?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mădă0611):

Ăia sunt " terorişti ".

| Exilee a răspuns:

Nu pot sa trag o concluzie nitam-nisam
Sursa?:d
SI inca cateva detalii :d

Sarbatori fericite.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce noroc pe unii, sa te duci sa iei lumina direct de la sursa...pfff, eu trebuie' sa stau cateva ore sa ascult popa cum incepe o precugetare, in care imi baga intamplari proprii despre cum l-a inselat nevasta si sa nu te bucuri la avutia altuia.
Ok, se mai fac recrutari pentru Afganistan? is curat, n-am boli venerice...
Eu zic ca si soarecele din primul post, au murit la datorie! adica sa nu-ti faci datorii daca tot stii ca cineva te are in catarea kalasnikovului.
5 e o cifra modesta, sa nu mai zic de 80 de afgani care vindeau cereale dintr-o dubita si au fost executati dintr-un elicopter.
Am impresia, de fapt sunt sigur ca oamenii au o personalitate infecta si anume ca se aliaza doar cu cei care detin puterea si nu cu cei care detin adevarul.
Pana la urma "eroii" nostri au murit in urma unei consolari adiacente.nu trebuia sa te duci in razboi si sa te gandesti ca faci parte dintr-o organizatie bine pusa la punct.Eu au fost soldati de sacrificiu.E bine ca de pe urma lor, analizand gloantele din teasta, armata sua va avea un atuu strategic in fata insurgentilor.
Dumnezeu sa-i ierte! asta daca nu e la fel de teapan ca mine si o sa-i trimita direct in iad asa de distractie.

| andrei a răspuns:

Ba, ai auzit vreodata ca la tv sa apara ca au murit cinci afgani? Stii cati mor zilnic?
Zeci. Fara sa stie nimeni. Americanii au invadat Afganistanul si acum se victimizeaza cum ca nu sunt lasati sa impuna pacea si sa-si ia raspalata, petrolul. Pe primul american pe care o sa-l vad o sa-l pocnesc.

| Mikhtarian a răspuns:

Se adevereste Scripturile, si nu mult va dura pana va incepe un razboi mondial 3, dar nu va tine mult, ai sa vezi.
Domnul sa ne ierte!

| ZeHelp a răspuns:

Au murit la datorie. Dumnezeu sa-i odihneasca in pace.

| Zitronen a răspuns:

Afganistanii eu dinamite pe fiecare m patrat. Normal ca americanii au intrat pe teritoriul lor. Iar ei s-au aparat. Afganistanii ar omora jumatate de planeta pentru poporul lor. Dar, pe noi sa ne intereseze de romanii nostri.

| asasaasa explică (pentru Zitronen):

Romanii nostri in caz ca nu stii sunt chiar acolo in plin razboi, noi facand parte din NATO din pacate...americanii si multe dintre tarile europeene sunt teroristul nr 1 al lumii, cauta si u pe youtube si o sa vezi despre ce vb

| Zitronen a răspuns (pentru asasaasa):

Stiu despre ce vorbesti. Dar, ai tu rude sau cunostinte acolo? Oamenii au vrut sa se faca militari, si isi traiesc cariera. Nu cred ca noi, niste copii trebuie sa ne batem capul cu astea. Ar trebui sa ne bucuram de cateva zile libere, si de pastele ista.

| asasaasa explică (pentru Zitronen):

Poate u esti copil eu unul nu mai sunt si chiar si pentru tine chiar daca esti mic ar trebui sa ti dai seama de unele lucruri care se intampla in lume si nu sunt corecte, oamenii sunt manipulati de mass media, iar noi astia care ne am desteptat ar trebui sa promovam adevarul si sa i trezim si pe altii, nu trebuie sa am rude acolo ca sa mi pese de niste oameni nevinovati care sunt macelariti zilnic pentru interesele unor bancheri si mari corporatii

| Zitronen a răspuns (pentru asasaasa):

Poti tu sa-i ajuti fara sa iti risti viata?

| asasaasa explică (pentru Zitronen):

Da cum am spus si mai sus raspandit adevarul si contracarand propaganda care e non stop in mass media, oricine poate sa ajute in felul sau daca vrea

| Zitronen a răspuns (pentru asasaasa):

Ok. Dar site-ul ista este apartinator a aproximativ 90% de copii, iar restul sunt adulti. Nu avem ce sa facem happy Paste fericit!

| alleALLEaddaADDA a răspuns:

Saracii...urat asa.

| Nomad15000ien a răspuns:

Pai ce naiba cautau acolo? Daca ar veni americanii in Romania ca sa ocupe Romania, astia de aici ce ar trebui sa faca? Sa stea cu mainile si picioarele in sus? Sau cu fundul in sus?

| Nomad15000ien a răspuns:

Lasati naibii scripturile si prostiile cu al 3 lea razboi mondial. Voi habar nu aveti ce orori aduce un razboi. Problema este ca interesul Romaniei este sa fie alaturi de americani in invadarea Afganistanului. Asta este tot ce conteaza.Indiferent daca este drept sau nu. Indiferent daca aia crapa sau nu.